kempelen fórum hozzászólásai

kempelen Elküldve: 2009-09-01 07:30 Hifi beszerelése e46-ba

csu2 írta: tudok.

33uf, 10kohm

de benne a belinkelt zipben egy pdf. ami a muveleti ic doksija, abban van pelda kapcsolas. en is onnan vettem az alkatreszek adatait. egyébként nekem jobban bejott a rca kicsatolas mint a nagy jelszinttel valo jatek. viszont a jo hanghoz meg kell par dolog az rca kivezetesen kivul. jo hangszoroszett, jo erosito, jo lada, jo kabelek, es egy dsp.


Elsõként nagyon köszönöm a gyors választ!

Másodsorban igen, igazad van, nem csak ettõl lesz jobb, ezért természetesen a többit is igyekszem tisztességgel megcsinálni, de ez volt az elsõ és "nemtudommegvenniaboltban" projekt. A többivel remélhetõleg már nem lesz ekkora problémám.
A dsp-t viszont asszem kihagyom. Nekem elég ha szebben szól, nem akarok hangzásképeket beállítani. A fejegység 16:9-es MD és hátul egy CD tár, mindenféle mp3 nélkül. Nem vagyok oda az "empéháromért". Aki szereti hallgassa egészséggel, de nekem nem jön be.

Szóval köszi a választ!

kempelen Elküldve: 2009-09-01 04:31 Hifi beszerelése e46-ba

Sziasztok!

Éppen én is azon agyalok, hogy a gyári sima hangszórókat ki kellene cserélni és betenni egy erõsítõt. BM54-rõl van szó.

Visszaolvasva az egész társulat, különösképpen csu2 megoldásait két kérdésem lenne.

- Van-e különbség minõségben, a csu2 féle RCA csatis beépítés és egy HIGH-LEVEL input megoldás között, ha az erõsítõ lehetõséget ad arra, hogy a high-level oldalról tegyem a jelet az erölködõbe?

- Valamint - letöltvén a csu2 féle prezentációt - nem látom a kondi és az "ellenállat" paramétereit. Esetleg csu2 tudnál nekem mondani az ellenállásra és a kondira adatot?

kempelen Elküldve: 2009-08-31 07:09 képek

Szép ez a felni, már már olyan hátul, mintha gumi nem is lenne rajta.

kempelen Elküldve: 2009-08-29 16:15 Legjobb nyári gumik...

Nem rossz a pirelli, de általában keményebb, mint a dunlop vagy a michelin. Ha majd elkopik a mostani, próbáld ki a dunlopot. komfortosabb lesz.

Egyébként jó ez így. Van aki a vesekövet rázó autót imádja, van akinek már egy döccenés is sok.

Ha nekem is a sportosság számítana lehet én is a pirellit választottam volna. Lehet te sem így gondoltad, de most van egy sportos gumid.

Nekem dunlop sp sport 2020E volt rajta gyárilag. Az sem a sportosságáról híres, viszont kényelmes gumi. Ezért maradtam ennél a márkánál, más típusban.

Végeredményben szerintem nagyon sok, kiválõ minõségû gumi van a piacon. Elsõsorban a felni és a gumi mérete az elsõdlegesen döntõ szempont. Ha 20-as felnim van, az mindig kemény lesz bármit is csinálok. De hát ezért ezzel együtt kell élni, úgy ahogy nekem bõven elég a 16-os, ami viszont kényelmes. Másodsorban pedig amit írtál, hogy ugyanazon méreten belül is vannak eltérések a márkák között. Azért ez a kinek melyik gumi a legjobb kérdés erõsen szubjektív és érzelmi alapú.

Ha bírnánk anyagilag, akkor hetente tesztelhetnénk az összeset és emiatt hamarabb megtalálná mindenki a kedvére valót....

kempelen Elküldve: 2009-08-29 15:01 Legjobb nyári gumik...

Ez könnyen elõfordulhat. Érdemes pár tesztet vagy ha nem is tesztet, de pár leírást olvasni mielött döntünk. Michelin nekem is volt régebben. Igaz puha volt, de jobban is kopott. Persze minden viszonyítás kérdése, de a pirelli szerintem is a keményebb gumik kategóriájába tartozik.

Ezért vettem dunlopot, az is a komfortosabb kategórába tartozik, bár igaz nekem /50 a profilmagasság 225 szélességben. Viszont kényelmes

Szóval reális amit írsz.

kempelen Elküldve: 2009-08-27 06:22 Ajtónyítási Gondok!

Szerintem örülhetsz, hogy 7 évet kibírt. Nagyjából ez az idõ amikor elkezdenek megdögleni. Persze használat és külsõ körülmények függvénye, de 7-8 évnél többet csak pár akksi és szerencsés esetben.

Csere lesz az, ahogy Tiba is megemlítette.

kempelen Elküldve: 2009-08-23 17:03 Beázás!!!

Csum írta:
kempelen írta:
Csum írta:
Tiba írta: Klímázni szoktál?


igen szoktam klímázni!
de a beázás akkor jelentkezik,ha esik az esõ! olyankor mindig átnedvesedik a kárpit és nem találom az okát!!!(( nagyon idegesitõ!


Napfénytetõd van?


nem nincs az se!!


Kösz, akkor napfénytetõ vízelvezetése kizárva.

- Nem voltál szélvédõ cserén mostanában? Ha rosszil teszik be az megszivathat.
- Esetleg nincs rosszul visszatéve a pollenszûrõház? Ha betalál középen a ventilátor mellett az is kitalálhat alul érdekes helyen.

kempelen Elküldve: 2009-08-23 16:59 Beázás!!!

Csum írta:
Tiba írta: Klímázni szoktál?


igen szoktam klímázni!
de a beázás akkor jelentkezik,ha esik az esõ! olyankor mindig átnedvesedik a kárpit és nem találom az okát!!!(( nagyon idegesitõ!


Napfénytetõd van?

kempelen Elküldve: 2009-08-16 19:33 E46 cd táras cd

Zotyi30d írta:
kempelen írta:
Zotyi30d írta:
wagusty írta:
Zotyi30d írta: Sziasztok!

16:9-s kijelzõs frontos cd-m van és 2 napja nem mûködik a cd-t ki-be adja de nem játsza le,minden más mûködik a cd tártól kezdve a tv-ig.
Javítható-e a dolog vhogy?
Ötlet?


Sziasztok!

Nekem pedig fordított a problémám.
Mostanában csinálja azt a 16:9-es fejegység CD-s része ,hogy nem adja ki a lemezt teljesen, csak körömmel tudom kivenni. Lejátszani lejátsza.
Valakinek volt már ilyen problémája ? Mi a megoldás? Tisztítani kellene?

üdv


Ilyet az enyém is szokott csinálni de nem foglalkozom vele.


Sziasztok!

Konkrét ötletem nincs, de egy szemrevételezést megérne. Lehet csak ki van "száradva" a kiadómechanika, szorul esetleg valami vagy egyéb apróság... Nem hiszem, hogy nagy gondja lenne.


Énnek lehet köze a nem lejátszáshoz?


Nem ennek nincs sok köze a lejátszáshoz. Kissé elsiklottam a mondandók felett és wagusty írását vettem alapul ezek szerint.

A lenemjátszás más eset, de így sem dobnám ki rögtön, viszont ezer oka lehet. Add oda valakinek aki megtudja nézni és talán rájön a hibára.

kempelen Elküldve: 2009-08-16 17:00 E46 cd táras cd

Zotyi30d írta:
wagusty írta:
Zotyi30d írta: Sziasztok!

16:9-s kijelzõs frontos cd-m van és 2 napja nem mûködik a cd-t ki-be adja de nem játsza le,minden más mûködik a cd tártól kezdve a tv-ig.
Javítható-e a dolog vhogy?
Ötlet?


Sziasztok!

Nekem pedig fordított a problémám.
Mostanában csinálja azt a 16:9-es fejegység CD-s része ,hogy nem adja ki a lemezt teljesen, csak körömmel tudom kivenni. Lejátszani lejátsza.
Valakinek volt már ilyen problémája ? Mi a megoldás? Tisztítani kellene?

üdv


Ilyet az enyém is szokott csinálni de nem foglalkozom vele.


Sziasztok!

Konkrét ötletem nincs, de egy szemrevételezést megérne. Lehet csak ki van "száradva" a kiadómechanika, szorul esetleg valami vagy egyéb apróság... Nem hiszem, hogy nagy gondja lenne.

kempelen Elküldve: 2009-08-15 23:16 Lámpák_

Ha már te kértél véleményt és most értem ide:

Szerintem ne cserélgesd. A legjobb a gyári és egyik sem lesz olyan jó. A "lexus" szerintem a lexuson is elég gagyi és soha nem vetemednék arra, hogy feltegyek egy ilyet. De ahogy így a fórumról ismerlek úgysem bírsz addig a fenekeden maradni, míg ki nem cseréled, bár kár elrondítani az autódat.

De ha már mindenáron, akkor ez a legtûrhetõbb:



A többit soha.

Szerintem ezek és a hasonló termékek mind giccs. Persze sokan azért teszik fel, mert ettõl egyediséget várnak, de ezektõl semmi sem lesz egyedi.

Kérdeztél minket és a többiek mellett én is válaszoltam. De olyat teszel fel, ami neked tetszik.

kempelen Elküldve: 2009-08-12 11:04 kõnyõklõ

bmw3 írta: E46 gyári könyöklõ érdekelne engem ha van valakinek szép állapotban. Beszerelés egyszerû?


Kasza Imre árul éppen egy anthracitot. Komplett könyöklõ és középkonzol.

hetvenes - 57kilenc9kettõ25

kempelen Elküldve: 2009-08-11 07:51 Elektromos ablak hátul is

YELLOW írta: ....... leendõ ügyfél vagy, aztán ha kiadják az infót, megmondod, hogy majd telefonálsz mikor lenne jó...


Milyen infót? Mivel a car memory-key memory beálítási lehetõségei nyilvánosak ezért nem értem ezen kívül milyen infót adhatnának ki? Kiadják kölcsön a GT1-et?

Amúgy Tiba/Tano párosnak igaza van. Nem lehet beállítani a gyári lehetõségekkel.

kempelen Elküldve: 2009-08-04 20:36 Futómû és hibái

gergo írta: Sziasztok!

Uj vagyok itt a forumon, most mar lassan 2 honapja vagyok boldog tulajdonosa egy 320td Compactnak. Lenne ket kerdesem: Az elso, az auto 2002es, ez meg az a szeria ami gyari sport futomuvel van szerelve? Masodik, az elso futomu lengokarjainak mennyit idot/km-t kellene kibirnia?

Koszi, Geri


Szia Geri!

- Nézd meg az opciós listádat. Ahogy látom nem M-es sport csomag, tehát az S338A kilõve, viszont ha látod benne az S226A-t akkor sport futómûvel van gyártva.

- a lengõkar élettartama erõsen útpálya függõ. Attól függ, milyen úton, mekkora sebeséggel jársz. Nem lehet erre élettartamot meghatározni. Ha rossz, ki kell cserélni. Szélsõséges esetben akár pár tízezer alatt is tönkremehet.

kempelen Elküldve: 2009-08-03 23:02 Társalgó